Blog

 • demontaż rusztowań

  Demontaż rusztowania- co warto o nim wiedzieć?

  Demontaż rusztowania to istotny etap prac budowlanych, który wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności. Najważniejszym aspektem demontażu rusztowania jest bezpieczeństwo osób wykonujących tę czynność oraz osób znajdujących się w pobliżu miejsca pracy. W związku z tym należy przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa, takich jak stosowanie odpowiedniego sprzętu ochronnego (kasków, rękawic, uprzęży), zachowanie ostrożności podczas manipulowania elementami rusztowania oraz dbanie o utrzymanie porządku na placu budowy. Ponadto, demontaż rusztowania powinien być przeprowadzany przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tego typu pracach.

 • rusztowania plettac

  Co warto wiedzieć na temat rusztowań typu Plettac?

  Rusztowania typu Plettac to niezwykle popularne i wszechstronne rozwiązanie stosowane w budownictwie oraz przemyśle. Rusztowania typu Plettac są znane ze swojej niezawodności i wytrzymałości – ich konstrukcja opiera się na systemie ram stalowych, które łączone są za pomocą specjalnych złączek. Wyróżniają się one również łatwością montażu oraz demontażu.

 • pracownicy na rusztowaniu

  Ile osób może pracować na rusztowaniu jednocześnie?

  Zanim przejdziemy do konkretnej liczby osób mogących jednocześnie pracować na rusztowaniu, warto przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na tego typu konstrukcjach. Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowym montażu i demontażu rusztowań, który powinien być wykonywany przez wykwalifikowaną i doświadczoną ekipę. Ponadto, konieczne jest regularne sprawdzanie stanu technicznego rusztowań oraz ich mocowania do budynku. Ważne jest również stosowanie odpowiednich środków ochrony indywidualnej, takich jak kaski ochronne, rękawice robocze czy uprzęże asekuracyjne.

 • rusztowanie przy bloku

  Jak odpowiednio naszykować miejsce zanim postawimy rusztowanie?

  Wprowadzenie do tematu rusztowań jest niezwykle istotne dla każdego, kto planuje prace na wysokości. Bez odpowiedniego przygotowania terenu, montaż rusztowania może okazać się niebezpieczny zarówno dla pracowników, jak i otoczenia. Dlatego warto poświęcić czas na zapoznanie się z kluczowymi aspektami tego procesu, aby uniknąć potencjalnych problemów.

 • rusztowanie

  Jak zamocować rusztowanie do ściany?

  Rusztowania są nieodzownym elementem prac budowlanych, remontowych czy malarskich na wysokościach. Aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom oraz stabilność konstrukcji, niezbędne jest prawidłowe zamocowanie rusztowania do ściany. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić krok po kroku, aby uniknąć potencjalnych wypadków i uszkodzeń.