Budowa domu jednorodzinnego. Jakie rusztowanie użyć?

Podczas budowy domu jednorodzinnego niezbędne jest zastosowanie rusztowania, które umożliwi realizację prac na wysokości. Dodatkowo często niezbędne okazuje się również użycie specjalnego rusztowania do wykonania czynności przy kominie. W tym artykule podpowiemy, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę podczas doboru oraz montażu rusztowania.

Bezpieczeństwo, komfort pracy i wygoda użytkowania

Na etapie doboru odpowiedniego typu rusztowania należy wziąć pod uwagę nie tylko wysokość domu, specyfikę wykonywanych robót czy stabilność podłoża, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników wykonujących czynności na wysokościach oraz znajdujących się na terenie placu budowy. Zawsze trzeba wybierać rozwiązania, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo – bez względu na to, czy będzie to rusztowanie nieruchome, czy też ruchome.

Kolejna kwestia to komfort pracy oraz wygoda użytkowania rusztowania. Podczas prac budowlanych na zewnątrz budynku zwykle stosowane są konstrukcje elewacyjne, przystosowane do prac nawet na wysokich konstrukcjach. Gwarantują optymalną stabilność, umożliwiającą pewne przemieszczanie się po konstrukcji wraz z niezbędnymi materiałami czy podręcznym sprzętem. Z kolei podczas prac wewnątrz budynku lub też przy realizacji zadań wymagających dużej mobilności, rekomendowane jest zastosowanie rusztowań jezdnych.

Wypożyczenie oraz profesjonalny montaż rusztowania

W przypadku jednorazowych realizacji, takich jak budowa domu jednorodzinnego, wielu inwestorów korzysta z możliwości wypożyczenia rusztowania. Wynajem w takich przypadkach jest najbardziej ekonomicznym, a jednocześnie najwygodniejszym rozwiązaniem. Firmy oferujące tego rodzaju usługi zapewniają różne typy rusztowań, które dobierane są adekwatnie do specyfiki realizowanych zadań. Co ważne, zapewniony jest również profesjonalny montaż i demontaż po zakończeniu wszystkich prac remontowych lub budowlanych. Wynajmujący mogą też liczyć na obsługę na terenie eksploatacji rusztowania. Montaż wykonany przez doświadczoną ekipę to gwarancja bezpiecznej pracy bez zbędnych zakłóceń.

Posted in: