Czym charakteryzują się rusztowania do celów wystawienniczych?

Rusztowania kojarzą nam się przede wszystkim z placami budowy oraz pracami remontowymi czy konserwacyjnymi przy budynkach. Tymczasem zakres tych konstrukcji tymczasowych jest znacznie szerszy. Rusztowania bardzo często wykorzystywane są do tzw. celów wystawienniczych, np. do budowy scen i estrad na wolnym powietrzu.

Kiedy wykorzystywane są rusztowania dla potrzeb wystawienniczych?

Możliwości wykorzystania rusztowań dla potrzeb wystawienniczych jest tak naprawdę bardzo wiele. Te szkieletowe konstrukcje mogą być użyte na wiele różnorodnych sposobów i dopasowane do wszelkiego rodzaju potrzeb. Jak już zostało wspomniane, bardzo często służą do budowy scen i estrad, na których odbywają się wydarzenia kulturalno-rozrywkowe na świeżym powietrzu. Z powodzeniem nadają się do budowy wież pod systemy nagłośnienia, reżyserek technicznych, trybun, kabin spikerskich, konstrukcji pod multimedia i oświetlenie itd.

Najważniejsze cechy rusztowań dla potrzeb wystawienniczych

Rusztowania tego rodzaju przede wszystkim muszą wyróżniać się solidną konstrukcją oraz wytrzymałością, aby zapewniać odpowiednią stabilność i bezpieczeństwo przy różnych obciążeniach. Oprócz tego powinny wykazywać wysoki poziom odporności na warunki atmosferyczne, gdyż przeznaczone są do zastosowania na zewnątrz.

Ważna jest również możliwość przeprowadzenia szybkiego montażu i późniejszego demontażu. Z tego też powodu bardzo często zastosowanie znajdują rusztowania systemowe, z których tworzone są elastyczne sceny i estrady o różnych kształtach i rozmiarach. Modułowe rusztowania dają wiele możliwości rozbudowy w różnych kierunkach, co także stanowi ich niewątpliwą zaletę. Świetnie nadają się do tworzenia nawet najbardziej wymagających konstrukcji, składających się z kilku poziomów, posiadających podesty czy pomosty itp.

Wynajem rusztowań dla potrzeb wystawienniczych

Z uwagi na specyficzny charakter rusztowań dla potrzeb wystawienniczych, które najczęściej wykorzystywane są dość incydentalnie (np. kilka razy do roku), korzystnym rozwiązaniem okazuje się ich wynajem. Firmy specjalizujące się w wynajmie rusztowań zapewniają nie tylko wszystkie niezbędne elementy konstrukcyjne, ale również gwarantują transport, montaż i demontaż.

Posted in: