Czym są rusztowania ramowe?

Rusztowania to tymczasowe konstrukcje, które umożliwiają wykonywanie pracy na wysokości. Na rynku znaleźć można kilka rodzajów tego typu instalacji. Wśród nich wymienia się np. rusztowania ramowe. Co je wyróżnia i gdzie znajdują zastosowanie? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Czym się charakteryzują rusztowania ramowe?

Rusztowania ramowe składają się z metalowych ram, które są połączone drewnianymi deskami. Ramy są zazwyczaj wykonane ze stali lub aluminium i są dostępne w różnych rozmiarach, w zależności od wielkości projektu. Deski są zazwyczaj wykonane z twardego drewna, takiego jak dąb lub brzoza, i mogą być przybite lub przykręcone. Rusztowania ramowe z Wrocławia, które znajdziesz w ofercie naszej firmy Euro Rusztowania, mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, w zależności od wymagań projektu.

Kiedy stosuje się rusztowania ramowe?

Rusztowania ramowe są najczęściej stosowane w projektach budowlanych i remontowych. Wykorzystuje się je podczas różnych prac naprawczych, montażowych i modernizacyjnych. Znajdują zastosowanie np. podczas malowania ścian wewnętrznych i zewnętrznych, mycia okien, naprawy dachów, instalacji oświetlenia, montażu wentylacji lub klimatyzacji i innych zadań wymagających dostępu do podwyższonych obszarów.

Zakup czy wynajem rusztowań – co się bardziej opłaca?

Decyzja pomiędzy zakupem a wynajmem rusztowań ramowych zależy od wielkości projektu i dostępnego budżetu. W przypadku mniejszych projektów lub krótkiego czasu ich realizacji wynajem może być bardziej opłacalny. Ta opcja sprawdza się również w przypadku braku środków finansowych na zakup konstrukcji. Jeśli jednak projekt wymaga korzystania z wielu zestawów rusztowań ramowych w dłuższym okresie, zakup będzie opłacał się bardziej.