Kto korzysta z wynajmu rusztowań?

Chociaż wydawać by się mogło, że wypożyczalnia rusztowań to nietrafiony pomysł, jest to bardzo pożądany punkt usługowy, a firmy tego typu od lat prosperują na rynku i mają wielu  klientów. Kim w zasadzie są klienci tych wypożyczalni?

Firmy budowalne

Wielu osobom wydaje się, że profesjonalne firmy budowalne posiadają swoje rusztowania i nie potrzebują usług wynajmu. Jest to błąd! Wbrew pozorom bardzo dużo firm budowlanych korzysta z tej opcji. Po pierwsze, w przypadku dużych inwestycji często okazuje się, że ilość własnych rusztowań firmy jest niewystarczająca i musi ona wynająć brakujące elementy. Czasami nowobudowany budynek jest tak skomplikowany, że wymaga specjalistycznych konstrukcji rusztowań, gdyż zwykłe po prostu się nie sprawdzą. W tym wypadku firma budowlana prosi o fachową poradę i nie tylko wynajmuje, ale również prosi o montaż nietypowego rusztowania. Jak widać, posiadanie własnych rusztowań nigdy nie wyklucza wynajmu.

Firmy remontowe

Rusztowania chętnie wynajmują też firmy zajmujące się remontami i renowacjami budynków. Bardzo często zdarza się, że do przywrócenia budynkowi dawnej świetności jest jego kompletna renowacja od fundamentów, przez fasady, aż po dach. Również w tym wypadku firmy zajmujące się odnowieniem, lub konserwacją różnego typu zabudowań chętnie korzystają z wiedzy i doświadczenia profesjonalnych wypożyczalni rusztowań, by wybrać rozwiązanie najlepsze do wykonania planowanego zadania.

Firmy instalatorskie

Rusztowania wypożyczane są często przez firmy zajmujące się instalacją różnych urządzeń na fasadach czy dachach budynków. Coraz modniejsze jest montowanie chociażby paneli fotowoltaicznych na dachach domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Zdarza się, że firma dostarczająca i montująca panele nie dysponuje rusztowaniem odpowiednim do danego typu budynku. W typ wypadku, aby profesjonalne i rzetelnie wykonać swoja usługę, musi skorzystać z pomocy i oferty wypożyczalni rusztowań. Podobne problemy mają różne inne firmy instalujące urządzenia na wysokich partiach domów.