Montaż rusztowań Wrocław

Montaż rusztowań

Rusztowania systemowe to skomplikowane konstrukcje, dlatego warto zlecić ich montaż profesjonalistom. Dzięki temu można mieć pewność, że będą one stabilne i bezpieczne, zarówno dla sprzętów, jak i pracowników na wysokości.

Dzięki ponad trzem dekadom w branży budowlano-remontowej i licznym realizacjom zapewniamy usługę montażu rusztowań we Wrocławiu. Realizowane prace przeprowadzamy sprawnie i bez szwanku dla prowadzonych prac budowlanych. Stosujemy system modularny, co sprawia, że bez problemów dopasowujemy kształt konstrukcji do danego budynku, bez względu na jego konstrukcję lub wysokość. Oferujemy również obsługę rusztowania w miejscu prowadzonej realizacji. Nasza oferta obejmuje również demontaż konstrukcji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty oraz kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz na stronie.

Dlaczego warto zlecić montaż rusztowań profesjonalistom?

Montaż rusztowań musi przebiegać w ściśle określony sposób. Takich prac nie może podjąć się dowolna osoba. Nawet jeśli jesteś inwestorem, do przygotowania rusztowania musisz zatrudnić specjalistę z odpowiednimi uprawnieniami. To specjalista, który odbył stosowny kurs, a następnie uzyskał pozytywny wynik na egzaminie państwowym. Bez takich uprawnień nie jest możliwe zatwierdzenie postawionego rusztowania, a więc także wykonanie kolejnych prac. W razie wypadków na konstrukcji, która nie została wykonana przez montera rusztowań, można narazić się na bardzo poważne konsekwencje prawne.

Jak przebiega montaż rusztowań?

Montaż rusztowań różni się w zależności od wybranej konstrukcji. Większość jego etapów wygląda jednak dość podobnie. Zazwyczaj przeprowadzamy zlecone prace w następujący sposób:

  • zapoznajemy się z dokumentacją techniczną i dodatkowymi wytycznymi kierownika budowy,
  • sprawdzamy stan rusztowania – kontrolujemy, czy na rusztowaniu nie pojawiły się ogniska korozji, a metalowe elementy nie zostały pogięte (w konstrukcjach, w których występują drewniane podesty, trzeba również sprawdzić, czy nie są one spróchniałe lub popękane),
  • wyznaczamy teren budowy i obszar, na którym ma znaleźć się rusztowanie – w tym przypadku kierujemy się przede wszystkim przepisami prawa budowlanego i BHP,
  • ustawiamy tablice dotyczące prac na wysokościach, które mają przestrzegać przechodniów przed zagrożeniem,
  • sprawdzamy stabilność podłoża, a także zapewniamy odpowiedni odpływ wód opadowych,
  • montujemy rusztowanie w oparciu o dokumentację techniczno-ruchową konkretnej konstrukcji,
  • na koniec następuje odbiór przez nadzór techniczny, potwierdzający odpowiednie wykonanie prac – właśnie w tym momencie powstaje także stosowny protokół.

Montaż rusztowania to nie tylko odpowiednie połączenie wszystkich elementów. W trakcie wykonywanych prac konieczne jest zadbanie także o właściwe oznaczenie konstrukcji i terenu, na którym się ona znajduje. To właśnie dlatego po zakończeniu prac wiesza się tablice informacyjne o odbiorze rusztowania oraz jego maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu.

Jakie rusztowania montujemy?

Montujemy przede wszystkim rusztowania ramowe, jezdne czy systemowe. Dbamy o to, by gotowa konstrukcja była zgodna z wszelkimi obowiązującymi przepisami i zapewniała bezpieczeństwo podczas prowadzonych prac. Dysponujemy uprawnieniami i umiejętnościami, które pozwalają na montaż rusztowań różnych typów dowolnego typu. Co więcej, możemy zaoferować także ich sprzedaż czy wynajem. To ogromne ułatwienie dla klientów, którzy chcą skorzystać z kompleksowych usług w jednym miejscu.

Zapraszamy do kontaktu właścicieli firm z branży budowlanej czy remontowej. Nasze rusztowania sprawdzają się doskonale zarówno podczas montażu elementów na wysokościach, jak i zawieszania reklam, a niekiedy także wykonywania prac porządkowych. Podchodzimy do każdego zlecenia indywidualnie, montując rusztowania w całym Wrocławiu i okolicznych miejscowościach.

Rusztowania ramowe we Wrocławiu

Montujemy rusztowania ramowe we Wrocławiu. Takie rusztowania są niezbędnym elementem wielu budów, zarówno przy pracach remontowych, jak i budowlanych. Ich montaż może wydawać się skomplikowany, ale dzięki odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu możliwe jest szybkie i bezpieczne postawienie konstrukcji.

Montaż rusztowań ramowych rozpoczyna się od ustawienia podstaw (tzw. baz), na których opiera się cała konstrukcja. Następnie montuje się pionowe ramy, które łączy się ze sobą za pomocą sworzni. Po ustawieniu ramek, przykręca się do nich poziome belki nośne, które tworzą powierzchnię roboczą. Kolejnym etapem jest montaż poręczy i barier ochronnych, które mają na celu zabezpieczenie pracowników przed upadkiem z wysokości. Na koniec montuje się drabiny i ewentualne dodatkowe elementy, takie jak platformy czy daszki przeciwdeszczowe.