Ogrodzenie placu budowy

Plac budowy jest miejscem, w którym na postronne osoby czeka wiele zagrożeń, dlatego też nie powinny one w ogóle mieć do niego dostępu. Nie tylko przepisy prawa, ale i zdrowy rozsądek nakazują, by takie miejsce było odpowiednio odizolowane od osób, które nie mają z budową nic wspólnego. Z tego powodu każdy plac budowy powinien mieć ogrodzenie. Czerwona taśma ostrzegawcza to niestety za mało, by chronić zdrowie i życie ludzi, dlatego tak często budowy oddzielone są charakterystycznymi metalowymi płotami.

Stabilne, ale mobilne

Na budowach najczęściej możemy spotkać różnego rodzaju ogrodzenia przenośne. To proste, modułowe konstrukcje, które pozwalają na zbudowanie dowolnej długości i dowolnego kształtu ogrodzenia. Najbardziej charakterystyczne są w pełni zabudowane metalowe panele. Dlaczego są tak popularne? Gdyż są po prostu praktyczne. Po metalowym panelu, w przeciwieństwie do siatki czy kraty, nikt nie przejdzie, a przynajmniej będzie to zadanie bardzo trudne. Zabudowane panele ochraniają chociaż trochę przechodniów od kurzu i brudu, który powstaje na budowie. Panele są bardzo stabilne. Nie ma wiec obaw, że ogrodzenie przewróci się pod wpływem silniejszego wiatru. Mimo tego nie są bardzo ciężkie, dzięki czemu ekipa budowlana może je zabrać dosłownie na każdą budowę.

Komfort pracy

Zabudowane ogrodzenia przenośne nie tylko chronią postronnych ludzi przed potencjalnym wypadkiem, ale także ekipę budowlaną przed… ludźmi. Dzięki panelom osoby niemające pojęcia o budowlance nie zaglądają na budowę, nie patrzą na ręce robotnikom i nie komentują prac. W takich warunkach firmom budowlanym pracuje się o wiele łatwiej. Pracownicy pozostają skupieni i nie denerwują się. Poza tym na budowach zazwyczaj składowane są różnego rodzaju materiały budowlane i sprzęt. Zgodnie z powiedzeniem „okazja czyni złodzieja” bezpieczniej jest oddzielić łatwy łup od chętnych na jego „pożyczenie”. Dzięki ogrodzeniu plac budowy jest więc bezpiecznym miejscem zarówno dla budowlańców, jak i postronnych osób.

Posted in: