Remont własnego domu. Rusztowanie

Osoby posiadające dom jednorodzinny lub chociażby działkę wiedzą, że raz na kilkanaście lat budynek wymaga mniejszych lub większych renowacji. Wiele osób, w ramach szukana oszczędności, część prac decyduje się przeprowadzić na własna rękę. Odmalowanie komina czy fasady budynku wymaga jednak dostania się dosyć wysoko. Czy korzystanie ze zwykłej drabiny to aby na pewno najlepszy pomysł?

Drabina

Gdy trzeba dostać się na dach, większości osób prowadzących remont na myśl przychodzi drabina. Łatwo ją zdobyć, chociażby pożyczając od sąsiada. Dzięki niej szybko dostaniemy się w okolice komina. Jednak drabina jest bardzo niestabilna, i nie pozwala na komfortową pracę. Nie postawimy na niej wygodnie chociażby puszki z farbą, ani ni położymy kilku pędzli. Na drabinie nie mamy również szans przyjąć wygodnej pozycji, by dostać się wszędzie tam, gdzie chcemy pomalować. Nie wejdzie na nią również nikt, kto mógłby nam pomóc na górze. Jest więc ona świetnym rozwiązaniem do szybkich napraw, jednak zdecydowanie nie nadaje się  do poważnych remontów i renowacji.

A może rusztowanie?

Niewiele osób wie, że istnieją firmy oferujące wynajem rusztowań. Przed rozpoczęciem prac warto zadzwonić i zapytać się o koszty wynajęcia (albo nawet montaży i demontażu) rusztowania dla swojego domu. Co zyskujemy? Przede wszystkim bezpieczeństwo pracy. Poruszając się po rusztowaniu możemy bezpiecznie dostać się do każdego zakamarka dachu, który nas interesuje. Na rusztowaniu wygodnie postawimy przyrządy i akcesoria niezbędne nam do przeprowadzenia napraw czy renowacji. Możemy tez poprosić o pomoc inne osoby. Dostaną się one na górę bezpiecznie i równie komfortowo będą mogły popracować z nami. Rusztowanie gwarantuje również dokładnie i ładnie wykonaną pracę. Dzięki niemu fasadę odmalujemy równo i łatwo nam będzie nanieść niezbędne poprawki. Przyjmując wygodne pozycje każdą pracę możemy wykonać cierpliwie, a co za tym idzie – dokładnie. Po kilku dniach rusztowanie po prostu zwracamy i możemy cieszyć się odświeżonym wyglądem naszego domu.