Rusztowania. Kupić czy wynająć?

Założenie własnej firmy budowlanej to poważna życiowa decyzja. Własna działalność wiąże się ze stresem, czy aby na pewno będziemy mieli klientów, czy firma będzie na siebie zarabiać i czy dobrze zaplanujemy zakup podstawowego sprzętu do pracy. Jednym z akcesoriów niezbędnych do pracy ekipom budowlanym jest rusztowanie. Niewiele osób wie o tym, że rusztowania można po prostu wynająć. Wynajem rusztowań jest bardzo popularną usługą i korzystają z niej nawet ogromne koncerny budowlane. Co jest zatem lepszym wyjściem dla nowo powstałej firmy? Zakup czy wynajem rusztowań?

Zakup rusztowań

Zakup rusztowań niewątpliwie daje firmie dużą niezależność. Może ona podjąć się każdego zlecenia w zasadzie z dnia na dzień, bez upewniania się, czy w wypożyczalni będzie akurat dostępny odpowiedni sprzęt. Z czasem każda firma budowlana powinna dysponować chociaż podstawowym zestawem rusztowań, wystarczającym chociażby do obsługi niewielkiego domu jednorodzinnego. Zestaw własny można potem powiększać o dodatkowe elementy lub w razie potrzeb wynajmować tylko te, które są niezbędne do realizacji niestandardowych zadań. Kupując własne rusztowania należy pamiętać o tym, że gdzieś trzeba je będzie przechowywać, jeśli nie będą przez dłuższy czas użytkowane. Warto więc zapewnić im takie miejsce, w którym nie będą nikomu przeszkadzały.

Wynajem rusztowań

Wynajem rusztowań jest idealną opcją dla początkującej firmy. Przede wszystkim oszczędza ona sporo pieniędzy, których zazwyczaj i tak brakuje przy rozpoczynaniu działalności i zdobywaniu pierwszych zleceń. Wynajem rusztowań pozwala zawsze na dopasowanie idealnego rusztowania do danego zadania. W punktach najmu pracują doświadczeni specjaliści, którzy chętnie doradzają swoim klientom, jaką konstrukcję powinni postawić. Na początku działalności warto wręcz skorzystać z usługi montażu i demontażu rusztowania, by dopiero nauczyć się tej sztuki. Wynajem rusztowań oznacza także brak problemu z szukaniem odpowiednio dużego miejsca na ich przechowywanie.

Posted in: