Specjaliści od rusztowań

 

Chociaż wielu osobom wydaje się, że postawienie rusztowania na placu budowy to nic skomplikowanego, tylko bardzo doświadczone ekipy budowlane wiedzą, że nie ma bardziej mylnego stwierdzenia. Dobrze dobrane i zamontowane rusztowanie nie tylko może przesądzić o wygodzie prowadzenia prac budowlanych, ale także o bezpieczeństwie zarówno budowlańców, jak i najbliższego otoczenia. Kto tak naprawdę wie najwięcej o rusztowaniach i komu ufają największe i najbardziej doświadczone firmy budowlane?

Fachowa wiedza

Jeśli chodzi o sprzedaż i wynajem rusztowań, na rynku powstały wysoko wyspecjalizowane firmy, które świadczą szeroki wachlarz usług w tym zakresie. Profesjonalna wypożyczalnia rusztowań to nie tylko miejsce,  w którym można zamówić konkretną konstrukcję, odebrać ją i oddać po użyciu. Najlepsze firmy mają ogromne doświadczenie w zakresie doboru odpowiednich rozwiązań nawet do niestandardowych projektów i zatrudniają najlepszych fachowców z branży. Dzięki temu są nie tylko zwykłymi punktami najmu, ale całymi biurami doradczymi. Z wiedzy najlepszych wypożyczalni korzystają nawet największe i najbardziej znane koncerny budowlane. Wypożyczalnie proponujące konkretne rozwiązanie zazwyczaj oferują też montaż i demontaż rusztowania tak, by klient nie musiał martwić się, czy konstrukcja jest aby na pewno bezpieczna.

Co trzeba wiedzieć o montażu rusztowań?

Osobom spoza branży wydaje się, że rusztowanie po prostu ustawia się w jedną całość i jest gotowe do pracy. To nieprawda. Montaż i demontaż rusztowań jest obwarowany wieloma przepisami prawa. Jeśli na rusztowaniu znajdują się wysięgniki, muszą one być umieszczone w odpowiednich odległościach obok siebie. Rusztowanie musi spełniać również wiele wymogów, jeśli jest stawiane niedaleko linii energetycznej. Przy jego montażu należy pamiętać nawet o takich rzeczach jak poprowadzenie instalacji piorunochronnej. W przypadku niestandardowych budów nieraz już samo zaprojektowanie rusztowania może stanowić problem dla ekipy budowlanej, dlatego też lepiej jest zlecić je, najlepiej wraz z montażem i demontażem, wyspecjalizowanej w tym kierunku firmie.

Posted in: