Uniwersalne rusztowania mobilne do różnych zastosowań

Rusztowania jezdne to alternatywa dla tradycyjnych rusztowań. Są to stosunkowo nowe konstrukcje, które coraz częściej możemy spotkać nie tylko na placach budowy, ale również w zakładach produkcyjnych czy dużych magazynach, gdzie niejednokrotnie zastępują standardowe drabiny.

Najważniejsze cechy rusztowań mobilnych

Główną i najbardziej docenianą cechą rusztowań jezdnych jest ich mobilność. Wyróżniają się niewielką wagą i kompaktowymi rozmiarami, dlatego też bez większego problemu możemy zmieniać miejsce ich usytuowania podczas realizowanych prac. Konstrukcje te znajdują zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów. Wyróżniają się również wytrzymałością, stabilnością oraz trwałością.

Bardzo ważną zaletą rusztowań jezdnych jest ich prosty i szybki montaż. Zazwyczaj stanowią one konstrukcję modułową, którą składa się w całość bez konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi. Ramy pionowe najczęściej wykonane są z aluminium, z kolei pomosty robocze mogą być wykonane z różnych materiałów, np. aluminiowej kraty, drewna czy płyty pokryte antypoślizgowym materiałem. Ramy łączone są poprzez specjalne połączenia zaciskowe. Konstrukcja wzmacniana jest poprzez system stabilizujący, który dobierany jest adekwatnie do wysokości rusztowania.

Rusztowania jezdne bardzo często wybierane są również ze względu na możliwość łatwego rozbudowania i przebudowania. Dzięki temu można dostosowywać ich wielkość do aktualnych potrzeb.

Gdzie najczęściej wykorzystywane są mobilne rusztowania?

Rusztowania jezdne znajdują zastosowanie podczas prac na wysokościach do kilkunastu metrów (do ok. 14 metrów). Mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Doskonale sprawdzają się podczas prac wykończeniowych oraz remontowych, np. przy malowaniu sufitów, wymianie oświetlenia, konserwacji i renowacji budynków. Ze względu na stosunkowo niewielki ciężar mogą być ustawione na różnych typach podłóg bez obaw o ich mechaniczne uszkodzenie. Ważne jest jednak, aby powierzchnia była płaska.

Posted in: