Wynajem rusztowań. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Wynajem rusztowań to usługa popularna zarówno wśród przedsiębiorców, prowadzących firmę budowlaną, jak również wśród prywatnych inwestorów. Wykonanie prac budowlanych, montażowych czy instalacyjnych na wysokości nie byłoby możliwe bez rusztowania. Podstawowy podział rusztowań wyróżnia konstrukcje jezdne oraz elewacyjne. Ich wybór uwarunkowany jest specyfiką prac, a inwestycja w oba typy rusztowania może przekraczać możliwości finansowe przedsiębiorcy. Alternatywą jest wynajem rusztowań. Sprawdźmy, czy opłaca się skorzystać z usług wypożyczalni rusztowań?

5 korzyści z wynajmu rusztowania

  1. Możliwość wypracowania oszczędności finansowych. Najważniejszą zaletą usługi wynajmu rusztowań jest korzyść ekonomiczna. Wynajem jest zdecydowanie tańszy niż zakup. Zaawansowane modele kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych, a za wynajem rusztowania zapłacimy nie więcej niż kilkadziesiąt złotych na dobę. Rachunek wydaje się prosty. Wynajem to rozsądna opcja zwłaszcza dla firm, które potrzebują rusztowania okazjonalnie i praca na wysokości nie stanowi dla nich głównego profilu działalności oraz dla prywatnych inwestorów, którzy chcą skorzystać z rusztowania jednorazowo.
  2. Szansa rozwoju dla początkujących przedsiębiorców. Młodzi przedsiębiorcy, którzy dopiero debiutują na rynku usług budowlanych, najczęściej nie dysponują znacznym kapitałem, który pozwoliłby im dokonać jednorazowego nakładu w dużej kwocie. W takich wypadkach z pomocą przychodzi usługa wynajmu. Rozwiązanie pozwala nowym biznesom nieprzerwanie świadczyć usługi i rozwijać się bez konieczności zaciągania kłopotliwych zobowiązań finansowych.
  3. Brak problemów z magazynowaniem i transportem. Transport rusztowań wymaga dysponowania flotą specjalistycznych pojazdów, które przygotowane są do przewożenia tego typu konstrukcji. Konieczność zakupu pojazdów i sprzętów, niezbędnych przy montażu generuje kolejne koszty. Można ich uniknąć, powierzając transport firmie, świadczącej usługi wynajmu rusztowań. Pamiętajmy także, że posiadanie własnego rusztowania wymaga przeznaczenia miejsca do ich magazynowania i przygotowania w tym celu odpowiedniego zaplecza przestrzennego. Małe lub średnie firmy w większości przypadków nie mogą sobie na to pozwolić, dlatego usługa wynajmu to dla nich rozwiązanie idealne.
  4. Montaż i demontaż rusztowania w zakresie usługi. Nie zapominajmy również o tym, że zasady montażu rusztowań są regulowane restrykcyjnymi przepisami prawnymi. Montażyści rusztowań muszą mieć odpowiednie uprawnienia – ukończyć szkolenie i zdać egzamin przed komisją Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Oznacza to, że pracownicy bez świadectwa i wpisu do książki operatora nie mogą rozłożyć rusztowania. Co w sytuacji, gdy w ekipie budowlanej nie ma takich osób? Kłopot rozwiążę wynajem rusztowań w zakresie kompleksowym, czyli razem z usługą montażu i demontażu przez wykwalifikowanych specjalistów.
  5. Rusztowania zawsze w dobrym stanie technicznym. Wynajem rusztowań pozwala oszczędzić czas i środki finansowe. Zasoby te są niezbędne przy posiadaniu własnego rusztowania, które trzeba regularnie serwisować i poddawać przeglądom technicznym. Wynajmując rusztowanie, nie musimy się tym martwić. Za utrzymanie rusztowania w należytym stanie technicznym (przeglądy, naprawy, konserwacje) odpowiada wypożyczalnia. Klient zyskuje dzięki temu gwarancję, że wynajęte rusztowanie będzie w 100% sprawne i sprawdzone.
Posted in: