Rusztowania aluminiowe. Dlaczego stają się coraz bardziej popularne?

Rusztowanie jest niezbędne do prac remontowo-budowlanych wszędzie tam, gdzie użycie drabiny może być niewystarczające. Dawno temu proste rusztowania wykonywane były z drewna, jednak nie jest ono wystarczająco wytrzymałym materiałem do przeprowadzania prac na zewnątrz. Z upływem lat na rynku pojawiły się rusztowania stalowe. Są one bardzo popularne również i dziś, jednak powoli wypiera je kolejna generacja rusztowań – rusztowania aluminiowe. Dlaczego rusztowania aluminiowe są coraz chętniej kupowane i wynajmowane przez profesjonalne ekipy budowlane i klientów prywatnych?

Same zalety

Rusztowania z aluminium są bardzo wytrzymałe. Można z nich tworzyć stabilne i bezpieczne konstrukcje. Jednak przede wszystkim rusztowania aluminiowe idealnie sprawdzają się przy pracach na zewnątrz. Są bardzo odporne na niekorzystne warunki pogodowe: deszcz, mróz czy silny wiatr. Nie są również tak łatwo podatne na korozję czy uszkodzenia mechaniczne jak rusztowania stalowe. Drugą ogromną zaletą rusztowań aluminiowych jest ich waga. W porównaniu do innych rodzajów rusztowań są niezwykle lekkie. Dzięki temu wygodnie i szybko można je transportować, przenosić, montować i rozmontowywać. Jeśli rusztowanie trzeba przestawić w inne miejsce, trwa to bardzo krótko. Jeśli chodzi o rusztowania jezdne, bezproblemowo da się je przesunąć. Łatwość przemieszczania rusztowania ma ogromny wpływ na tempo prac ekipy remontowo-budowlanej, która może skupić się na swoich zadaniach, zamiast tracić czas na obsługę rusztowania.

Rosnąca popularność

Rusztowania aluminiowe zyskują coraz większą popularność. Mówi się nawet, że to właśnie one są „rusztowaniami przyszłości”. Są nieco droższe niż zwykłe rusztowania, tak więc niewiele firm decyduje się na ich zakup zanim nie sprawdzą, jak się z nimi pracuje. Coraz popularniejszy jest również wynajem rusztowań od wyspecjalizowanych firm. Fachowcy zaprojektują, a w razie potrzeby i zmontują odpowiednie rusztowanie aluminiowe, które po skończonych pracach remontowo-budowlanych rozmontują i odbiorą od klienta. Jest to dla wielu firm o wiele tańsza opcja niż zakup własnego rusztowania.

Posted in: