Czym są tzw. rusztowania warszawskie?

Rusztowania warszawskie są jednymi z popularniejszych używanych w Polsce. Czym dokładnie się charakteryzują, jakie mają zalety oraz kiedy dokładnie się ich używa? Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółowych informacji.

Charakterystyka rusztowania warszawskiego

Rusztowanie warszawskie jest kolumnowe. Montuje się je z modułów z ram stalowych o średnicy około 35mm. Każdy taki moduł waży natomiast około 10 kg, ma wysokość 70 centymetrów, a także długość 150 cm. Wszystko to sprawia, że łączy się je sobą bez konieczności stosowania dodatkowych elementów i dzięki temu proces montażu jest znacznie szybszy. W skład konstrukcji wchodzą też robocze podesty posiadające włazy.

Jakie zalety ma rusztowanie warszawskie?

Dzięki swojej budowie takie rusztowanie ma naprawdę wiele praktycznych zalet. Jedną z głównych jest bardzo łatwy montaż, co wynika z modułowej konstrukcji całości. Innym atutem jest łatwy transport, dzięki niskiej masie własnej. Oczywiście nie można zapomnieć o trwałości. Warto mieć też na uwadze, że rusztowania warszawskie są cynkowane. Sprawia to, że zyskują odporność na korozję, rysy i powstawanie rdzy.

Dodatkowym atutem jest opcja łatwej rozbudowy. Jeśli więc montaż rusztowań we Wrocławiu to usługa, której poszukujesz, to skorzystasz z niej w ramach naszej działalności.

Zastosowanie rusztowań warszawskich

Wiemy już, czym wyróżniają się pod względem budowy. Jednak gdzie i kiedy używa się ich najczęściej? Dzięki temu, że mogą być umieszczane przyściennie, kotwiczone w ścianach, a także wolnostojące, tak naprawdę można wykorzystywać je przy wielu różnych inwestycjach. Są to więc prace malarskie, montażowe, spawalnicze i murarskie, a nierzadko również szklarskie. Jak więc widać, zakres jest naprawdę bardzo szeroki.

Rusztowania warszawskie to wiele różnych obszarów zastosowań, ze względu na ich budowę. Jeśli poszukujesz firmy, która zajmuje się sprzedażą, montażem oraz wynajem rusztowań, to koniecznie się z nami skontaktuj. Serdecznie zachęcamy do kontaktu, aby poznać szczegóły oferty.