Rusztowania Plettac. Zalety i wady

Rusztowania Plettac są chętnie używanie na wielu placach budów i przy renowacjach budynków. Nic w tym dziwnego – są ekonomiczne i niezwykle uniwersalne. Są one niezwykle popularne w Niemczech, należą również do najczęściej wynajmowanych typów rusztowań w Polsce.

Zalety

Rusztowania Plettac mają wiele cech, dzięki którym zyskały swoją popularność. Ich główną zaletą jest to, że montuje się je niezwykle szybko i łatwo. Jest to możliwe dzięki specjalnym trzpieniom, które same się zamykają. W rusztowaniach Plettac ponadto jest możliwość zastosowania różnych długości pola i przejścia. Ich popularność sprawia, że można je stosunkowo łatwo wypożyczyć nawet w sezonie budowlanym. W razie potrzeby można więc szybko rozbudować konstrukcję. Rusztowania Plettac słyną też z wyjątkowej stabilności. To oczywiście sprawia, że praca na rusztowaniu jest bardziej komfortowa i oczywiście bardziej bezpieczna. To jednak nie wszystko. Ten typ rusztowań charakteryzuje się też obecnością zabezpieczeń podestów, dzięki którym nie mają one jak wypaść z konstrukcji. Osoby, które pracowały na rusztowaniach Plettac, cenią sobie także sporą szerokość ramy. Dzięki niej praca przy elewacji jest bardzo wygodna, a poruszanie się nie wymaga wielu ograniczeń. Rusztowania te są uniwersalne. Pozwalają na szybkie obudowanie nawet niestandardowych obiektów i to przy niesprzyjających warunkach lokalnych. Rusztowania Plettac łatwo się składuje i transportuje. Dzięki temu firma budowlana może zaoszczędzić na ich składowaniu. Do rusztowań można dobrać dedykowane systemy konsoli, dźwigarów itp., dzięki czemu da się z nimi stworzyć konstrukcję idealną.

Wady

Rusztowania Plettac w zasadzie nie mają żadnych dużych wad, o których warto byłoby wspominać. Firmy, które kupują i wynajmują rusztowania, zazwyczaj narzekają, że rusztowania Plettac należą do droższych. Pracownicy jednak przyznają, że komfort ich użytkowania zdecydowanie jest wart swojej ceny.

Posted in: