Walory użytkowe rusztowań mobilnych

Rusztowania to standardowy widok praktycznie na każdej budowie czy to budynku wielorodzinnego, jednorodzinnego, czy biurowca. Z reguły są to metalowe rusztowania elewacyjne, modułowe, kolumnowe, ramowe. Wśród rusztowań można znaleźć również te ruchome nazywane przejezdnymi lub jezdnymi.

Czym są rusztowania ruchome i gdzie się je stosuje?

To wieżowa konstrukcja składająca się z ramy jezdnej, wyposażonej w kółka z hamulcami, ram bocznych, ukośnych i poziomych stężeń oraz podestów roboczych z barierkami. Rusztowania przejezdne najczęściej wykonuje się z aluminium. Ruchome rusztowania wykorzystuje się zazwyczaj przy niskopułapowych pracach, w pomieszczeniach zamkniętych i wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości postawienia tradycyjnego rusztowania oraz w pracach konserwatorskich, monterskich, remontowych, modernizacyjnych. Rusztowań tych nie stawia się na grząskim, nierównym terenie. Maksymalna wysokość robocza wynosi 14 m, choć można spotkać rusztowania sięgające 18 m.

Zalety wykorzystania rusztowań przejezdnych

Do niewątpliwych zalet tego rodzaju rusztowania należy zaliczyć łatwość montażu, obsługi i absolutną bezproblemowość w przemieszczaniu go z miejsca na miejsce. Aluminium, z którego najczęściej są robione te rusztowania, jest lekkie, wytrzymałe, nie rdzewieje i jest łatwe w utrzymaniu w czystości. Nie wymaga dużych zabiegów konserwacyjnych. Dzięki swojej plastyczności i łatwości formowania, nie ma problemu z domontowaniem dodatkowych barierek lub stężeń, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Rusztowania zapewniają pełne bezpieczeństwo osób przebywających na podestach. Mobilność rusztowania zapewnia sporą oszczędność czasu i pieniędzy. Nie trzeba wynajmować dużych ilości rusztowań, nie ma również konieczności ich demontażu i ponownego montażu, np. 50 m dalej przy elewacji.