Wynajem rusztowania i jego montaż

Wiele robót budowlanych nie byłoby możliwych, gdyby nie dostosowane do tego zadania rusztowania. Wynajem rusztowań jest obecnie bardzo popularną usługą, dzięki której wiele inwestycji w ogóle może dojść do skutku. Korzystają z niego zarówno osoby prywatne, które chcą np. odświeżyć elewację swojego domu, jak i duże firmy budowalne, które szukają skomplikowanych konstrukcji do budowy nowoczesnych brył.

Prosto i szybko

Klienci indywidualni zazwyczaj nie potrzebują skomplikowanego rusztowania. Do odmalowania domu czy naprawy komina wystarcza im najprostsze rusztowanie warszawskie, które montuje się intuicyjnie. Tego typu rusztowania są bardzo lekkie, przepisy prawa pozwalają jednak na ich montaż do wysokości 8 m (co zazwyczaj absolutnie wystarcza w przypadku domu jednorodzinnego). Do jego montażu i demontażu nie potrzebna jest żadna specjalistyczna wiedza ani sprzęt, wystarczy odrobina siły.

Profesjonalnie

Z wynajmu rusztowań korzystają jednak też duże firmy budowlane, które potrzebują specjalistycznego wsparcia w tym zakresie. Przy pracach na dużych wysokościach niezbędne są profesjonalne, nowoczesne rusztowania. Czasami wręcz niezbędne są rusztowania ruchome, które da się przesuwać. Ich montaż obwarowany jest szeregiem przepisów prawnych, by były bezpieczne nie tylko dla pracowników budowy, ale także dla otoczenia. Przy budowie skomplikowanego budynku o nowoczesnej kubaturze sam projekt rusztowania jest bardzo trudnym zadaniem, dlatego też firmy budowlane zazwyczaj zlecają wykonanie go specjalistom z branży rusztowań. Jeśli projekt uzyska akceptację firmy budowlanej, zwykle zleca też ona jego realizację wynajmującemu rusztowania. Dzięki temu montaż rusztowania jest błyskawiczny, wszystkie wymogi prawne są spełnione, a z rusztowania korzysta się bardzo wygodnie, ale przede wszystkim – jest ono bezpieczne. Tego typu wyspecjalizowane firmy zazwyczaj zajmują się też profesjonalnym demontażem rusztowania. Wynajmując rusztowanie czy to do użytku prywatnego, czy dla firmy, zawsze warto poradzić się obsługi firmy wynajmującej te konstrukcje, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.