Zastosowanie rusztowań w renowacji dzieł sztuki

Rusztowania kojarzą nam się przede wszystkim z pracami budowlanymi i remontowymi. Montowane są przy nowo powstających budynkach lub też obiektach poddanych modernizacji. Jednak zakres zastosowań tych konstrukcji jest znacznie szerszy. Są one wykorzystywane również podczas renowacji dzieł sztuki oraz zabytkowych budowli. Również w takich przypadkach zapewniają nie tylko optymalne bezpieczeństwo pracownikom znajdującym się na wysokościach, ale również odpowiednią swobodę i komfort pracy.

Jakie powinny być rusztowania przy pracach renowacyjnych dzieł sztuki czy zabytków?

Rusztowania wykorzystywane podczas prac renowacyjnych dzieł sztuki czy zabytków różnią się pod pewnymi względami od tych, które znajdują zastosowanie na placach budowy. Bardzo często występują one w nietypowych, a wręcz skomplikowanych kształtach. Niejednokrotnie należy określić maksymalny dopuszczalny poziom obciążenia danej konstrukcji. Dlatego też podczas doboru rusztowań tego rodzaju niezbędne jest dokonanie precyzyjnych obliczeń statycznych danej konstrukcji.

Tego rodzaju rusztowania najczęściej używane są w kościołach, muzeach czy innych obiektach zabytkowych. Umożliwiają wykonanie renowacji ścian, sklepień czy szczególnie wartościowych elementów architektonicznych znajdujących się na wysokościach. Bardzo ważny jest nie tylko odpowiedni dobór typu rusztowania, ale również jego fachowy montaż. Podczas prac montażowych i demontażowych nie może ucierpieć żaden cenny eksponat.

Profesjonalne rusztowania w firmie Euro Rusztowania

Firma Euro Rusztowania specjalizuje się zarówno w pracach montażowych, jak i wynajmie profesjonalnych rusztowań ramowych, systemowych czy jezdnych. Znajdują one zastosowanie podczas realizacji różnego rodzaju działań, w tym również przy renowacji dzień sztuki czy zabytków. Na szczególną uwagę zasługują rusztowania Plettac, które stanowią system modularny, dzięki czemu można dostosować kształt konstrukcji adekwatnie do potrzeb. Gwarantujemy wysoki poziom bezpieczeństwa oraz sprawny przebieg wszystkich czynności związanych z montażem i późniejszym demontażem.

Posted in: